23.08.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

2019 Ak Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Celal köse kimdir

2019 Ak Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Celal köse kimdir

AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse oldu. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Celal Köse’nin hayatına ilişkin bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse kimdir?

CELAL KÖSE KİMDİR?

1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Yozgat’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezi vererek mezun oldu. İş hayatımda inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyeti oldu. Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı.

AK Parti kuruluşunda kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkez tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında kendi isteği ile görevden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde  Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına atandı.  AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın