19.07.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

İYİ Partinin Yozgat adayı Kazım Arslan Mı?

Seçimler için AK Parti ve MHP ittifak halinde ülke genelinde ki adaylarını belirlerken İYİ Parti ve CHP bazı bölgelerde ortak adayları destekleme kararı aldılar. Yozgat Merkez ve ilçelerinde de ortak adayla hareket edecek olan İYİ Parti CHP ittifakının merkez adayının AK Parti’nin yeni dönem için aday göstermediği Kazım Arslan olacağı gündemden düşmüyor. İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık ise konu ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.
“KAZIM ARSLAN HERKESİN BAŞKANI OLDU”
Değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık,”31 Mart’tan sonra inşallah Yozgat’a bir bahar gelecek. Gelsin istiyoruz. Biz bu süreçte öncelikle Kazım Arslan’ın Yozgat Belediyesi’nde 5 yıldır yaptığı hizmetlerini ve faaliyetlerini değerlendirdik. Mesela ilk belediye başkanı olduğunda herkes hatırlar AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı belediye tesislerinde yapıldığında bu parayı belediyenin ödemesinin doğru olmadığını söylemişti. İlk takdirimiz böyle oluştu. Çünkü o para Yozgat’ta yaşayan, su parası ödeyen veya herhangi bir faaliyetinden dolayı belediyeye para ödeyen herkesin parası. Bu parayla AK Parti Danışma Meclisi’nin yemek parasının ödenmemesi Kazım Arslan’ın tarafsız, dürüst bir şekilde Yozgat’ta yaşayan 88 Bin 800 kişinin hiç birini ayırt etmeksizin hizmet edeceğinin işareti idi. Kazım Arslan o günden bugüne kadar AK Parti’nin belediye başkanıydı ancak 88 Bin 800 kişiye eşit ve dürüst hizmet etti. Yıkarken de, yaparken de, çalışırken de bütün Yozgat’ın Belediye başkanı oldu. Rozetsiz başkanlık yaptı. Hem de bu süreçte Ankara’dan destek almadan yaratılan kaynaklarla yapıldı bunlar” dedi.
“ADAYLARI YOZGATLI BELİRLEMELİYDİ”
AK Parti ve MHP’nin adaylarını Yozgatlı belirlemedi diyen Özışık,”Yerel Seçim takvimi başladı. 31 Mart 2019’da sandığa gideceğiz. Yozgat merkez,ilçeler ve 22 belde de önümüzde ki 5 yıl bizlere başkanlık edecek insanları seçeceğiz. İlk açıklama AK Parti’den geldi. Ak Parti adayını Yozgat’ta parti üyeleri belirlemedi. O adayı Ankara belirledi. AK Parti burada bir sandık koymalıydı, başkan adaylarının hepsi o sandığa girmeliydi, sandık burada açılmalıydı. Sandıktan kim çıkarsa onun eli kaldırılmalıydı. Sonrasında MHP bir aday açıkladı. Belirledikleri aday, seçim için aday adayı bile olmamıştı. MHP’de kendine hizmet etmiş, oy vermiş üyelerini toplayıp, bir sandık kurmalı tüm adaylar sandığa girmeliydi. Sandıktan kim çıkarsa herkes onun elini sıkmalı yanında durmalı ve çalışmalıydı ki 1989’da Mehmet Erdemir öyle başkan olmuştu. Yozgat’ın AK Parti adayını Kayserili Mehmet Özhaseki, MHP’nin adayını Çiçekdağılı Sadir Durmaz seçti. Bu süreçten sonra Yozgatlı her iki adayı da benimsemediği için, Kazım Arslan’da 5 yıl boyunca bu şehir de 50 yılda yapılmayan hizmeti dürüst ve tarafsız bir şekilde yaptığı için sokakta, çarşıda, pazarda her yerde insanlar Kazım Arslan devam etmeli diyor” ifadelerini kullandı.
“BAĞIMSIZ ADAYIN İŞİ ZOR”
Kazım Arslan yeniden aday olmalı ve bağımsız aday olmalı deniyor diyen Özışık,”Bağımsız adaylık konusunda kaçırılan bir nokta var. Bağımsız belediye başkanı kanunen Belediye Meclisi listesi yapamaz. Durum böyle olunca Kazım Arslan seçimi kazansa bile 25 kişiden oluşan belediye meclisinde 3 kişilik belediye başkanı kontenjanını birinci olan parti kazanır. Yani bağımsız kazansa bile 25 kişilik meclis üyesinin karşısında yapayalnız bağımsız bir başkan tablosu oluşur. Bırakın büyük projeleri büyük işleri, makamında ikram ettiği çayın muhasebesi bile meclisten geçer. Dolayısıyla basit ödemeler bile meclisten geçmeyebilir ve belediye başkanı hizmet edecek ortamı bulamaz. Zaten Kazım ArslanAK Parti’de tarafsız, bağımsız ve dürüst bir başkanlık yaptı” diye konuştu.
“ARSLAN’A TEKLİFİMİZİ GÖTÜRDÜK”
Son olarak Kazım Arslan’a teklif götürdüklerini söyleyen Özışık,” İYİ Parti olarak bizde de rozetsiz böyle bir çalışma yapsın. Yozgatlı’da 5 yılda gördüğü 50 yıllık hizmeti 5 yıl daha Kazım Arslan’la birlikte görsün. Yozgat Kazım Arslan’ı istiyor. 31 Mart’ta Ankara’nın adayları değil Yozgat’ın adayı kazanır diye ümit ediyorum. Biz İYİ Parti olarak Kazım Arslan’a partimizden belediye başkanı adayı olmasını teklif ettik. CHP ile tüm ilçelerde beraber hareket edeceğiz. Yeni yıl umarım Yozgat için hayırlı olur. Kazım beyin olumlu bir şekilde cevap vermesini ümit ediyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: http://www.yozgathabergzt.com/haber-iyi-aday-kazIm-arslan-mI-10867.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın