21.05.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

Yeni askeri eğitim birliklerinden ilki Yozgat’ta kurulacak

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği  mitingde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yerinin Yozgat olacağını söyledi.

Erdoğan, “Diyorlar ki ‘Kayyum atanan yerleri geri alacağız.’ Benim vatandaşım sana bunları geri almana fırsat veriyorsa, devletin bu belediyelere verdiği imkanları eğer siz Kandil’e gönderecek veya terörde kullanacak olursanız, hemen, anında, hiç beklemeden yine biz kayyumlarımızı atarız.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’yi 2023 hedefleriyle buluşturarak, 2053’e ve 2071’e hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen AK Parti Yozgat Mitingine katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına tüm Yozgatlıları selamlayarak başlayan Erdoğan, Yozgat’ın son 35 yılda 273 asker, 32 polis, 15 Temmuz’da da 14 sivil şehit verdiğini anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’ın bugün bir başka coşku ve heyecan içerisinde olduğunu dile getirdi.

Vatandaşların “Dik dur eğilme Yozgatlılar seninle” şeklindeki tezahüratlarına karşılık Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz başka yerde asla.” diye konuştu.

Yozgat’ın sadece Yozgat’tan ibaret olmadığını, Yozgat’ın tüm Türkiye’de yaşayan bir şehir olduğunu belirten Erdoğan, “Sadece bu kadar da değil, gidin Avusturya’ya Yozgat’ı ülkemizin en büyük şehri sanırlar. Çünkü bu ülkede on binlerce Yozgatlı yaşıyor. Aynı şekilde Almanya’da, Fransa’da, Belçika’da, Hollanda’da, daha pek çok Avrupa ülkesinde, yüz binlerce Yozgatlı hayatını orada sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Bu meydanda sevda var, bu meydanda inanç var, bu meydanda azim var, bu meydanda vefa var, bu meydanda kardeşlik var, bu meydanda muhabbet var. Bu meydanda gerektiğinde kadife eldiven olup seven, gerektiğinde demir yumruk olup ezen cesur yürekler var. İşte bunun için biz Yozgat’ı seviyoruz. Biliyorum ki Yozgat da bizi seviyor. Biz etle tırnak gibiyiz, ayrılamayız.” diye konuştu.

Yozgat’ta yapılan yatırımlar

Yozgat’ı sadece sevmekle kalmadıklarını, yatırım ve hizmetleriyle Yozgat’a layık olmaya çalıştıklarını belirten Erdoğan, son 17 yılda Yozgat’a 12 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını söyledi.

Erdoğan, eğitim alanında Yozgat’ta 2 bin 323 yeni derslik inşa ettiklerini, 20 bin öğrencisi ve 875 akademik personeli olan Bozok Üniversitesini şehre kazandırdıklarını, üniversiteye eski tıp fakültesi binasında faaliyet gösterecek diş hekimliği fakültesini kazandıracaklarını anlattı.

Yüksek öğrenim öğrencileri için 6 bin 233 kişi kapasiteli yurt binaları açtıklarını ve bu yıl Sorgun’da, gelecek yıl da Yerköy’de 300’er kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binalarını açacaklarını dile getiren Erdoğan, Yozgat’a gençlik merkezi, sporcu fabrikası, kapalı yüzme havuzu, Akdağmadeni ve Sorgun’a gençlik merkezi, Çandır, Çayıralan ve Saraykent’e spor salonları inşa ettiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğazlıyan ve Yerköy gençlik merkezleri ile Yozgat kamp eğitim merkezinin plan ve proje çalışmalarının devam ettiğini, Sorgun’da millet bahçesinin yapımına bu yıl başlayacaklarını söyledi.

İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, yaşlılara ve engellilere 1,3 milyar lira kaynak aktardıklarını anlatan Erdoğan, sağlıkta 13’ü hastaneden oluşan toplam 32 tesisi şehre kazandırdıklarını, bunlardan birinin 475 yataklı Yozgat Şehir Hastanesi olduğunu aktardı. Erdoğan, vatandaşlara yönelttiği “Hastaneyi nasıl buldunuz?” sorusuna, aldığı olumlu yanıt üzerine, “Biz, benim Bozoklu kardeşlerime, Bozoklu’ya layık olanı yaptık. Bir de 250 yataklı Sorgun Devlet Hastanesini yaptık.” şeklinde konuştu.

Aydıncık entegre hastanesiyle, 3 sağlık tesisinin yapımı ve 8 sağlık tesisinin de plan, proje ve ihale çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, Yerköy Devlet Hastanesine 100 yataklı ek bina yaparak hastaneyi büyüteceklerini, ayrıca Çandır’a da bir entegre hastane yapacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ vasıtasıyla Yozgat’ta 6 bin 582 konut projesini hayata geçirdiklerini, imar barışıyla 38 bin 711 Yozgatlı’nın sıkıntısını çözdüklerini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın