18.09.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

Yozgatlı Traktör Üreticisinden Tunceli Belediyesine Traktör Bağışı

Yozgatlı Traktör Üreticisinden Tunceli Belediyesine Traktör Bağışı

Yozgat’ta traktör üreten bir firmanın sahibi olan Mehmet Şimşeker, Tunceli Belediyesine traktör bağışladı.

Traktörün bağışlanması dolayısıyla Tunceli Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen etkinlikte konuşan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde de bir çok insanın tarımsal üretimi desteklemek için kendilerine destek sunduğunu söyledi.

Yozgatlı traktör üreticisi Mehmet Şimşeker’in yaptığı traktör bağışını çok anlamlı bulduğunu belirten Maçoğlu, “Dünya çiftçiler gününde hiç tanımadığımız Mehmet arkadaşımızın çıkıp bizimle dayanışma içerisinde olması çok önemli.” dedi.

Ovacık Belediye Başkanı olduğu dönemde Şimşeker’in ilçeye gelerek bize kendi ürettiği traktörü vermek istediğini anlatan Maçoğlu, “Türkiye’de aslında toprağa dair vicdanı olan herkesin dayanışma içerisinde olduğunu gördük. Hakikaten bizim traktöre çok ihtiyacımız vardı. Tarımsal faaliyetler yapacağız ve traktörü belediyemizin diğer ihtiyaçlarında da kullanılabilecek araç. Şimşeker’e desteği için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Traktör üreticisi Şimşeker de Maçoğlu’nun Ovacık Belediye Başkanlığı dönemde ilçede yaptığı tarımsal çalışmaların ülkede büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Bu amaçla kendilerinin de ülke ekonomisi için tarımsal üretimi destekleme adına traktör bağışı yapma kararı aldıklarını belirten Şimşeker, “Traktörü, Dünya Çiftçiler Günü’nde teslim etmek istedik. Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle tüm dünya çiftçilerinin, özellikle ülkemiz çiftçilerinin gününü kutluyorum.” diye konuştu.

Şimşeker, konuşmaların ardından traktörü Maçoğlu’na teslim etti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın