18.09.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

Bozok Üniversitesi’nde devir teslim töreni

Bozok Üniversitesi’nde devir teslim töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Karadağ, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’den devraldı.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ rektörlük görevini tevdi ve tensibini layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasında : “Yeni bir döneme giriyoruz. Bu bir nöbet değişimidir. Bu nöbet değişiminin ülkemize, bölgemize, Yozgat’ımıza ve Üniversitemize, hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.


Prof. Dr. Ahmet Karadağ

    Ekip Ruhuyla, Adalet ve Ehliyet Merkezli Bir Katılımcı Yönetim Anlayışıyla Çalışacağız

     Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ üniversitemizi ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli bir katılımcı yönetim anlayışıyla çok daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağını vurgulayarak, “Şahsıma takdir edilen bu görevin yüklemiş olduğu ağır sorumlulukların farkındayım. Allah, bizleri mahcup etmesin, doğru işlerimizde muvaffak etsin” dedi.

    Hedefimiz, Yozgat Bozok Üniversitemizi “Marka Üniversite” Yapmak

    Önümüzdeki dönemde, hedeflerinin, Yozgat Bozok Üniversitemizi “marka üniversite” yapmak olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Üniversitemizi önce Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri, sonra dünya çapında saygı duyulan, örnek gösterilen bir bilim yuvası haline getirmek gayesinde olacağız. Yaptığımız araştırmalarla, yetiştirdiğimiz öğrencilerle, topluma sağladığımız katkıyla ve oluşturacağımız pozitif etkiyle, diğer kurumlara da öncü olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

     Halkın ve Kentin Sorunlarına Duyarlı Bir Kurum Olacağız

    Üniversiteler şehirden kopuk olamayacağının altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ : “Yozgat’ımızı “marka şehir” yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağız. Ses getiren, yol gösterici projelerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Toplumla iç içe olacağız. Sivil toplum örgütlerimizle, sanayicimizle, esnafımızla, çiftçimizle, gençlerimizle, kadınlarımızla işbirliği ve iletişim içinde olarak inşallah üniversitemizi çok daha ileriye, çok daha güzele hep birlikte taşıyacağız. Yozgat Bozok Üniversitesini Türkiye’de ve yurtdışında hep birlikte yükselen bir değer haline getirmek için çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

      Hizmetlerinden Dolayı Rektör Karacabey’e Teşekkür Ederim.

    Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda Üniversitemizi bugünlere taşıyan emekleri asla unutulmayacak, daima minnet ve şükranla yâd edileceğimiz başta Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ve Üniversitemizi kurulduğu günden bugünlere getiren, yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Yeni kurulun üniversite olarak birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten eski Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey görev süresi zarfında Tıp Fakültesi başta olmak üzere üniversitemize kazandırılan birçok fakülte ve bölümlerle üniversitemizin gelişimine katkı sağladıklarını dile getirdi.

    Gerek akademik gerekse idari kadro noktasında önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Karacabey 10 bin olan öğrenci sayısını 20 bine çıkararak daha büyük bir aile olduklarını sözlerine ekledi.

    Görevi süresi boyunca akademik ve idari çalışma arkadaşlarından helallik isteyen Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey: “ İnsanız istemeden üzmüş kırmış olabiliriz ola ki istemeden bazı davranışlarımız da olmuş olabilir. Kasıtlı olmayan kırıcı davranışlarım olmuşsa hakkınızı helal ediniz benden yana hakkım helal olsun” dedi.

      Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yeni görevinde başarılar dileyerek üniversitemiz rozetini yeni Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a takdim etti.

     Törende Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ günün anısına Prof. Dr. Salih Karacabey’e plaket takdim ederken, Prof. Dr. Karacabey de Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a çiçek takdim etti.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın