18.09.2019 - Seçim Yozgat - Yozgatlı Seçiyor

Adalet Mülkün Temelidir

Adalet Mülkün Temelidir

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yerköy Adalet Meslek Yüksek okulunu’ ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi. Karadağ, ‘Adalet mülkün temelidir’ dedi.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ertem Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yüksekokulun fiziki ve genel durumu hakkında bilgi verdi.

Adalet Meslek Yüksekokulu’nun Yozgat Bozok Üniversitesinin tercih edilebilir bölümleriyle gözde bir MYO olduğunu dile getiren Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Adalet mülkün temelidir düsturuyla, değişik kademelerde ve birçok alanda verilen adalet hizmetlerinde özellikle yargı hizmetinde, temel hukuk bilgisi almış, uygulamaya dönük bilgilere sahip, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak nitelikli ve donanımlı gençler yetiştirilmesi anlamında önemli bir yüksekokulumuz. Gerek akademik kadronun gayreti ve özverisi gerekse yönetim anlamında sağlanan katkılarla meslek yüksekokulumuzu var olan potansiyeli ve değerinden daha fazlasını kazandıracağız” dedi.
Rektör Karadağ, Meslek Yüksekokulunun mevcut fiziki yapısındaki eksiklikleri gerekli etüt çalışmaları ve durum tespiti  yapılarak giderileceğine dikkat çekti.

Temel anlamda yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında bilgiler veren Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karadağ: “Salt bürokratik bir kafayla üniversiteler yönetilemez. Kanaatleri ve dünya görüşü aynı değil diye ötekileştiren,  farklı bir kalıba sokan bir yönetim anlayışı ile değil de ‘Her İnsan Bir Dünya’ felsefesiyle farklı düşünce ve dünya görüşüne saygılı, bilim nosyonunu ön planda tutan bir üniversite yönetme hayalimiz var. Üniversite olarak bulunduğu birimde sorumluluklarını bilen, sorumluluklarını en üst düzeyde ifa eden, akademik nosyonunu hiçbir zaman bir kenara bırakmayan, tamamen akademik kafayla düşünen ve hareket eden, kurumuna değer katan bir anlayışla yol haritasını oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Rektör Karadağ, toplantının sonunda akademik ve idari personelin öneri ve taleplerini dinledi.

Kaynak: yozgatcamlik.com


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın